Ştefan Ilie s-a ales cu un nou dosar la DNA!
Dorin Meran, fostul comisar şef al Gărzii de Mediu Tulcea, a fost arestat de ofiţerii DNA, dar ulterior a fost eliberat la cererea procurorilor, începând să facă dezvăluiri importante. Abaterile grave găsite la Ecorec şi dosarul penal întocmit împotriva unei societăţi care făcea dezinsecţie cu DECIS l-au făcut pe Meran să devină incomod pentru cei
![Ştefan Ilie s-a ales cu un nou dosar la DNA!](https://2sport.ro/wp-content/uploads/2024/05/202-20170919_142651-1-1-faceai-enhance-4x-scaled-1024x649.jpeg)
![](https://criticii.ro/wp-content/uploads/2024/05/20170919_142651-1-1-faceai-enhance-4x-780x470.jpeg)
Dorin Meran, fostul comisar şef al Gărzii de Mediu Tulcea, a fost arestat de ofiţerii DNA, dar ulterior a fost eliberat la cererea procurorilor, începând să facă dezvăluiri importante. Abaterile grave găsite la Ecorec şi dosarul penal întocmit împotriva unei societăţi care făcea dezinsecţie cu DECIS l-au făcut pe Meran să devină incomod pentru cei care conduc oraşul.
Unul dintre oamenii pe care Dorin Meran i-a dat în vileag a fost Ștefan Ilie .Primarul Ştefan Ilie a folosit abuzuri şi ameninţări pentru a-l îndepărta, cerându-i să încalce legislaţia. Un dosar penal împotriva primarului a fost deschis în urma declarațiilor lui Dorin Meran.