Ce bani a dat Hopincă pentru candidatul care a trădat AUR la Sectorul 2
Andrei Tinu, candidatul Partidului Republican pentru Primăria Sectorului 2, ar fi fost cumpărat de PSD cu suma de 100 de mii de euro. Această sumă ar fi fost oferită pentru a sprijini victoria lui Rareș Hopincă, candidatul PSD la primăria Sectorului 2. Conform unor surse, aceste acuzații sunt susținute de dovezi primite din diverse direcții
![Ce bani a dat Hopincă pentru candidatul care a trădat AUR la Sectorul 2](https://2sport.ro/wp-content/uploads/2024/05/214-hopi-2-1024x576.png)
![](https://criticii.ro/wp-content/uploads/2024/05/hopi-2-780x470.png)
Andrei Tinu, candidatul Partidului Republican pentru Primăria Sectorului 2, ar fi fost cumpărat de PSD cu suma de 100 de mii de euro. Această sumă ar fi fost oferită pentru a sprijini victoria lui Rareș Hopincă, candidatul PSD la primăria Sectorului 2.
Conform unor surse, aceste acuzații sunt susținute de dovezi primite din diverse direcții, ceea ce a dus la decizia surprinzătoare a Partidului Republican de a retrage candidatura lui Tinu și de a susține în schimb lista AUR pentru Consiliul Local al Sectorului 2.
Liderul partidului, Marian Cucșa, a făcut un anunț important prin care subliniază că partidul dorește să se distanțeze de orice afacere necurată cu partidul mafiei, PSD. Mai mult, a declarat clar că Andrei Tinu și oricare alți membri ai partidului care s-au implicat în această trădare nu mai sunt considerați membri ai Partidului Republican și sunt complet excluși din orice activități ulterioare ale partidului.